Õpime jalgpalli

JK Tabasalu ÕPIB on infonurgake, kus peatreener Risto Sarapik räägib jalgpallitehnika algtõdedest ja klubi tublimad poisid näitavad harjutused ette.

Videoklipid on mõeldud poistele kodus vaatamiseks ja trennis räägitu meelde tuletamiseks. Peale meeldetuletust on harjutused kohe järgi teha kas koduaias, staadionil või pargimurul.

Jalgpalliõppe videod asuvad klubi youtube videokanalis.

1. Kangiharjutused ülakeha lihaste tugevdamiseks. Palliga žonglöörimine on tehnika alus ehk A ja O. Osaval žonglöörijal tulevad löögid paremini välja ja muud trikitamise harjutused. Žonglööritakse otse jala pealsega. Harjutamise tulemusel võiks iga poiss suuta teha vähemalt 100 lööki. Sealt edasi juba harjutada edais nõrgema jalaga.

2. Tugevama jalaga žonglöörimine. Palliga žonglöörimine on tehnika alus ehk A ja O. Osaval žonglöörijal tulevad löögid paremini välja ja muud trikitamise harjutused. Žonglööritakse otse jala pealsega. Harjutamise tulemusel võiks iga poiss suuta teha vähemalt 100 lööki. Sealt edasi juba harjutada edais nõrgema jalaga.

3. Žonglöörimine kahe jalaga. Peale tugevama jalaga žonglöörimist kaasata harjutustesse ka nõrgem jalg ja teha harjutusi vaheldumisi.

4. Palli peatamine ja sisekülje sööt. Peatamine – sisekülje sööt – peatamine – sisekülje sööt. Seda harjutust võib teha ka kodus vastus seina lüües.

 

… ja peagi lisandub uusi videosid.