Üks sats, üks süda
JK TABASALU

Charma: Hooaeg sai võiduka alguse!

Tabasalu JK Charma alustas II liigat võiduga. Esimeses mängus mindi vastamisi Võru JK võistkonnaga.

Mäng algas üsna võimalustevaeselt ja pigem oli tegemist keskväljal toimunud võitlusega. Charma proovis mängida positsioonilist rünnakut ja Võru proovis vastata teravate kontrarünnakutega. Esimene tõeliselt ohtlik moment tekkis Charmakatel kui Ranner Pak’i poolt 35-meetrilt teele saadetud pommlöök Võru meeskonna latti raksatas. Juba mõned minutid hiljem teenis kodumeeskond karistuslöögi mida asus lööma Andres Koogas. Pealtnäha ebaõnnestunud löögiüritusele sai aga Siim Sorokin jala vahele ja toimetas puutega palli Võru väravavahi selja taha. Seisuks 1:0 kodumeeskonnale. Pärast väravat jätkas Charma võõrsilmeeskonna survestamist. Omati mitmeid teravaid võimalusi skoori kasvatamiseks, aga sihik oli ebatäpne ja kohtunik jättis ka selge penalti andmata. Siiski suutis kodumeeskond oma eduseisu poolaja viimasel minutil suurendada kui meeskonna kapten Rauno Raid põrutas vasaku jalaga otse õhust Võrukate väravasse Marek Poomi poolt teele pandud nurgalöögi. Seega, esimesed 45 minutit Tabasalu JK Charma kasuks, 2:0.

Teine poolaeg algas mitmete Charma võimalustega, parim ehk oli neist Andres Koogasel kes paarilt meetrilt palli üle värava suutis lüüa. Umbes kümmekond minutit oli mängitud kui Võrukate kombinatsioon paremal äärel päädis tsenderdusega mis kodumeeskonna kaitsest õnnetu rikošeti võttis ja lõpuks püüdmatult väravavõrgus maandus. Seis 2:1. Kodumeeskond jätkas rünnakul oma rohkete võimaluste raiskamist ja Võrukad survestasid üha tugevamalt. 85 minutil sai oma esimese liigavärava meeste klassis kirja Kert Koljal kes pärast Siim Sorokinilt saadud söötu väravavahiga silmitsi pääses ja kodumeeskonna külmavereliselt 3:1 juhtima viis. Kaks minutit hiljem oli aktsioonis taaskord Siim Sorokin kelle vastaste viimane kaitsemängija maha niitis. Olukorra järgselt tekkinud tõuklemise järgi sai Siim otse punase kaardi ja pidi varakult riietusruumi liikuma. Mängu viimasel minutil suutis Võru ründaja pärast Charmakate jämedat eksimust veel korra ka kodumeeskonna väravavõrgu sahisema panna. Seega, mängu lõppseisuks 3:2 ja kodumeeskonnale selle tulemusega väga raske ent teenitud võit.

Järgmine mäng juba tuleval pühapäeval kell 18:00 Tartus kus vastaseks on kohalik JK Welco.