Üks sats, üks süda
JK TABASALU

Klubist

Klubi üldinfo

Jalgpalliklubi Tabasalu on Harku valla esindusklubi ja valla suurim spordiklubi. Tegemist on nn rahvaklubiga. Klubi omanikeks on klubi tegevliikmed, kes enamik kõik on lapsevanemad.

Klubi juhtimine toimub kolmetasandiliselt (1) üldkoosolek, mis koosneb klubi tegevliikmetest. Üldkoosolek valib treeninggruppide esindajatest volinike koosoleku ja volinike koosolek valib juhatuse.

JK Tabasalu juhatuse liikmeteks on klubi algusaegadest alates olnud ettevõtlikud lapsevanemad, kellele läheb korda jalgpalliarendamine koduvallas ja laste areng. Juhatuse liikmed töötavad tasuta ja suunavad kogu finantsressursi klubi arengusse.

JK Tabasalu põhikirjaga saab tutvuda SIIN ja üldtingimustega SIIN.

Lapsed klubis

Klubis treenib 2024 aasta alguse seisuga ligi 360 koolilast ja u. 100 lasteaialast. Lisaks esindusmeeskonnale ja esindusnaiskonnale on Jalgpallikoolil 20 noorte treeninggruppi, millest 2 on tüdrukute grupid. Lasteaialaste gruppe on kokku 6.

Tublimad noorte võistkonnad on oodatud tugevad vastased kõigil Eesti turniiridel. Korduvalt on käidud Soomes, Rootsis, Lätis jms. turniiridel omavanuste suurte klubide noortega jõudu katsumas. Väikse kogukonna klubina on näidatud silmapaistvat jalgpallitaset.

Treenerid

Klubis töötab 15 treenerit, kellest 9 omab vähemalt UEFA B treeneri litsentsi. Klubi koolitab regulaarselt treenereid selleks, et nad oleksid motiveeritud oma tööd tegema ja saaksid lapsi arendada parimal võimalikul moel. Lisaks treeneri pädevusele on kogukonna klubil oluline, et treenerid sobiksid ka oma väärtushinnangutelt klubisse.

Lapsevanemad

Igal treeninggrupil on reeglina ka grupi vanem, kelleks on aktiivne lapsevanem. Grupi vanem aitab treeneril korraldada admin tegevusi ja kaasab teisi lapsevanemaid tegevustesse. Klubi seisab hea selle eest ja harib vanemaid, et nad oleksid lastele toetavad, heatahtlikud ja osavõtlikud.

Harku valla koduklubi JK Tabasalu ajaloost

Jalgpalliklubi Tabasalu on 23.novembril 2012 asutatud rahva klubi, mis on oma struktuurilt Eestis ainulaadne.

Alates sellest ajast korraldab Tabasalus jalgpallitegevust JK Tabasalu, mis sisuliselt jätkab viimased 10 aastat Tabasalu Palliklubi poolt tehtut. Kuna Tabasalu jalgpallilapsed on viimastel aastatel olnud väga edukad, siis on hakanud see spordiala järsult populaarsust koguma. Klubi asutasid 36 tegevliiget lapsevanemat. 2022 aasta lõpuks on tegevliikmete arv kasvanud ligi 130 inimeseni.

Küsi lisainfot info@tabasalujk.ee.